15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Çalışma odanızı düzenlerken nelere dikkat etmelisiniz?

Zeynep Özyazıcı
17 Kasım 2017

Günümüzde evden çalışma imkanı bulunan meslek gruplarının sayısı bir hayli arttı. Hal böyle olunca evdeki fazla odalar yavaş yavaş çalışma odası olarak düzenleniyor.

Çalışma odalarını dizayn ederken, yaptığınız işe konsantre olmanızı sağlayacak bir oda olmasına özen göstermelisiniz. Zira ev ortamında çalışmak, aynı zamanda bir çok çeldirici ile karşı karşıya kalmak da demektir. Bu yüzden dikkatinizi dağıtmayacak, sizi yormayacak biçimde bir dizayn gereklidir.

 

Çalışma odalarında dekorasyondan çok önceki konu sadeliktir. Buradaki sadelikle tamamen boş bir odayı kastetmiyoruz. Tüm fazlalıklarından arınmış, sadece ihtiyaç duyulan malzemelerin konduğu bir odadan söz ediyoruz. Çalışma odaları zamanla gerektiğince dolacak ve kalabalık sizi yormaya başlayacaktır. Önlemini en başından almak şart.

 

Çalışacağınız alanı dekore ederken, elinizin altında olmasını istediğiniz eşyalara yakın mesafede olmak size zaman kazandırır. Elinizi uzattığınızda hemen ulaşabileceğiniz bir kitaplığı, çalışma masanızın yan kısmına konumlandırabilirsiniz.

Ayrıca çalışma alanına gelen ışığın yönüne de özellikle dikkat etmelisiniz.
 

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne