15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Çamaşır kurutma makinesi, bir arzu nesnesi

Zeynep Özyazıcı
16 Haziran 2017

Çamaşır kurutma makinesi, alıp almama konusunda, üzerinde günlerce düşünülen bir beyaz eşya.

Kurutma makinesi kimileri için hayat kurtaran bir ihtiyaç kimileri ise çamaşır asma kurutma işini bir makine satın alabilecek kadar zahmetli görmüyor.

Lüzumlu mudur, artısı eksisi nedir bu soruların cevabını en iyi kullananlar verebilir dedim ve sordum, buyrun ilk ağızdan kurutma makinesi kullananların verdikleri cevaplar..

 

Dijle Durgunlu/ Bursa

Nevresim havlu bornoz gibi büyük parçalar ve acil durumlar icin ideal. Mesela 14 dk programda yıka kurut utule çık 😉 Gel gor ki; renklilerde zamanla solma ve pamuklanma ile deforme hızlanıyor %100 pamuklular çekiyor :/  çok şart mi ? İnan emin değilim.

 

Gökçe Demir/ Miami, Florida
Çamaşır kurutma makinesi benim için hayatımı kolaylaştıran bir ev aleti oldu.  Yılın 12 ayı güneşli  günler gören bir yerde yaşamama rağmen balkonda veya evin içinde yığın yığın çamaşırları kurutma derdine bir son verdi. Özellikle çarşaflar, pikeler, havlular, kot pantalonlar kurutma makinesinde bir saat içinde güzelce kuruyup, dolaptaki yerlerini alıyorlar. Büyük kolaylık değil mi? Sadece narin çamaşırları kurutma makinesinde kurutmamaya özen gösteriyorum. Kimi kullanıcıların çamaşırlarının küçüldüğünden şikayet ettiğini duyuyorum.  Büyük ihtimalle yüksek sıcaklıkta kuruttuklarından kaynaklanıyor olabilir. Düşük sıcaklıkta bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Zira benim çamaşırlarımda küçülme veya renk solması olmadı. Ancak yine de kendimce narin kategorisine koyduğum eşimin gömleklerini, kazakları ve bazı  t-shirtleri kurutma makinesinde kurutmuyorum.

 

Anne kaz/ Ankara

Çalışan bir kadın olduğum için ser topla derdinin olmaması zamandan tasarruf, hava durumundan etkilenmemek, istediğin ayarda kurutmak. Yani ütülenecek şeyler varsa içinde ütü ayarına ayarlayıp nemli olarak çıkartıp kolayca ütüleyebilirsiniz. Çamaşır makinesinin üzerine yerleştirildiği takdirde yer kaplamıyor tabi çamaşır makinenizin üzeri müsait değilse bu maddeyi eksi hanesine yazabiliriz. Hızlı olması;  kış günü yağışsız bir hava da bile yorgan, kilim gibi eşyalar zor kurur ama çamaşır kurutma makinesı ayırım yapmaz her şeyi kurutabilir. İyi bir özellik sayılır mı bilmem ama istemezseniz kullanmazsınız ve yaz günleri çamaşırlarınızı güneşe teslim edersiniz:)
Kötü yanları: Çamaşırları bana göre yıpratıyor. Bazen o kadar çok kurutuyor ki makine de biraz fazlaca doluysa çamaşırlarda kırış kırış iz yapabiliyor bu genelde koyu renk kanvas tip kıyafetlerde oluyor. Su toplama ve tüy çekmecesini sürekli temizlemek gerekiyor zaten dolarsa çalışmıyor mecburen boşaltıyorsunuz
Ha bir de katlamıyor katlayanını icat etmelerini dört gözle bekliyorum :))
Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne