15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Dağınık bir evi hızlıca toplamanın yolları

Zeynep Özyazıcı
6 Kasım 2017

Sizin de haftasonlarınız ev temizliği ile geçiyor, ve kendinize vakit ayıramıyor musunuz?

Ne yaparsanız yapın, eviniz o dağınık görüntüden bir türlü kurtulamıyor mu?

Ev temizliğine ayırdığınız vakit biraz kısalmasını mı istiyorsunuz?

O halde bu yazımız tam size göre. Dağınık bir evi, hızlıca ve yorulmadan toplamanızı sağlayacak fikirleri bulabilir, temizlik sürenizi kısaltabilirsiniz.Haydi o halde okumaya devam edin!

Yapılacak işler gözünüzde büyüyebilir. Ancak işler için zamanlama koyarsanız, aslında birçok işin 10 dakika sürdüğünü göreceksiniz. Önemli olan bir işe başladığınızda, diğer çeldiricileri görmezden gelmek. Örneğin oturma odanızın temizliği ile ilgileniyorsanız, diğer odalardan bağımsız olun. Sırası geldiğinde oraya da geçeceksiniz elbette. Ama işinizi bitirmesine engel olmasın. Bu sayede tek oda temizliğinin daha kısa sürdüğünü fark edeceksiniz. Ve işleriniz zamanında bitmiş olacak.

Yatak odası evin dağılmaya en müsait odalarından fakat bu görüntüye maruz kalmamak adına ipin ucunu bırakmamak şart. Sabah kalktıktan hemen sonra yatağınızı üstünkörü bile olsa toplamayı alışkanlık haline getirin. Böylece derli toplu bir oda görüntüsüne kavuşur, diğer dağılacakların kontrolünü de sağlayabilirsiniz. Odaya hakim olmanın ön koşulu yatak düzeninden geçiyor, atlamamak gereken en mühim konu bu.

 

Banyo düzeni için, en önemli husus elbette ki duşakabin/ küvet/ kalebodur temizliği. Bunun için her duşta 5 dakikanızı ayırırsanız kısa sürede daha düzenli bir banyoya kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne