15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Daha Çekici Görünmenizi Sağlayan Güzellik Ürünleri

Sena Öğüt
7 Ekim 2017

Güzellik, hepimizin ortak konusu! Ama biz bu yazıda size nasıl olmanız gerektiğinden bahsetmeyeceğiz. Çünkü biliyoruz ki her kadının kendine özgü bir güzelliği ve çekiciliği var. Sadece bunu ön plana çıkaracak bazı dokunuşlar gerekir.

Bazı araştırmalar sonucuna ortaya çıkan, erkeklerin ve kadınların karşılarındaki kadında dikkat çekici bulduğu bazı güzellik görünümleri var. Bunlar aslında küçük ama oldukça etkileyici dokunuşlar. Okumaya devam edin ve psikolojinin fiziksel güzellik üzerindeki araştırma sonuçları doğrultusunda güzellik rutininizi yeniden gözden geçirin.

Büyük ve Aydınlık Gözler

çekici-görünmenin-yolları-popvizyon

Toronto Üniversitesi profesörü Kang Lee, büyük gözlerin çok daha çekici göründüğünü söylüyor. Genç ve sağlıklı bakan gözler en büyük silahınız olabilir. Eğer gözleriniz büyük değilse hem bunu sağlamak hem de aydınlık göstermek için gözlerinizin iç köşesine şampanya renginde aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Kırmızı Ruj

çekici-görünmenin-yolları-popvizyon

Journal of Personality and Social Psychology isimli dergide kırmızı rujun dudaklarınıza sürebileceğiniz en çekici renk olduğundan bahsediliyor! Rujların gelmiş geçmiş en güçlü kozmetik ürünü olduğu ve kırmızının çekiciliği düşünüldüğünde, bu iki kombinasyonun çekici olmama ihtimali yok!

Temiz Bir Cilt

çekici-görünmenin-yolları-popvizyon

Hiçbirimiz akneli cildin fanı değiliz! Hem kendi cilt sağlığımız hem de görünüş bakımından akne veya sivilceyi cildimizden uzaklaştırmalıyız. Cilt doktorunuza danışarak size önereceği ürünleri kullanmalı ve cildinizi sağlığına kavuşturmalısınız.

Uzun Kirpikler

çekici-görünmenin-yolları-popvizyon

Koyultulmuş kirpikler gözlerin beyaz kısmını belirginleştirir. Böylece gözlerinizin daha parlak ve genç görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra uzun kirpikler tüm dünyada feminenliğin sembollerinden biri olarak kabul edilir. Siz de kendinize en uygun maskarayı belirleyin ve muhteşem görünmenin tadını çıkarın!

Göz Farı

çekici-görünmenin-yolları-popvizyon

Psychology Today, göz çevresi ve ten renginin zıt olmasının feminenliğin bir göstergesi olduğunu söylüyor. Siz de ten renginize uyum sağlayacak kahve tonu bir renkle doğal bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

Bronz Ten

çekici-görünmenin-yolları-popvizyon

Başta Asya olmak üzere bazı ülkeler bembeyaz ten renginin vazgeçilmez olduğuna inansalar da, yapılan araştırmalar bronz tenli kadınların çok daha çekici bulunduğunu gösteriyor!

Sizce bu özelliklerden hangisi kadınları daha çekici kılıyor?

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.
Yorumlar 0