15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Dekorasyonda ‘Neo Art Deco’ modası

Zeynep Özyazıcı
15 Haziran 2017
Minimalizmi geride bırakan ışıltılı ve gösterişli bir devirle karşı karşıyayız. Neo Art Deco..

Art Deco’nun 21. yüzyılda yeniden yorumlanmasıyla doğan Neo Art Deco, doğadan ilham alan formlar, tasarımdaki mimari bakış açısı ve lüksü aynı potada buluşturuyor. Altın, bronz gibi parklak yüzeyler cilalı maun gibi klasik ahşaplarla birlikte kullanılıyor. Ortaya çıkan atmosferse göz alıcı, sofistike ve şık..

Fonksiyondan ziyade görselliğe önem veren bu stil için şıklık ve elegan görünüm ön planda. Geometrik deseni duvar kağıtlarından bu stili eve taşımak adına ilham alabilirsiniz. Yatak odasında yatak başının olduğu duvara duvar kağıdı yada kumaş kaplama trendi bu dönemlere referans veren uygulamalardan biri. Güçlü çizgiler, zikzak desenler, metropollere referans veren gökdeleni uçak araba gibi objeler stilin öncülerinden..

Neo Art Deco stilinde atmosfer işin kilit noktası. Atmosferin belirleyici unsurlarının başında gelen aydınlatmalar yine heykelsi ve doğadan esinlenen formlara bürünüyor. Parlak metaller giymiş aydınlatmalar bu tarzın olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Klasik, sofistike ve zamansız bir çizgiye sahip olduğundan siyah ve beyaz bu stilde yoğun olarak kullanılan kombinasyonların başında geliyor. Yaşam alanınıza Chanel stilini giydirdiğinizi hayal ederek işe başlayabilirsiniz örneğin. Bu klas atmosfere parlak yüzeyli objelerle ışıltılı dokunuşlar ekleyebilirsiniz…

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne