15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Ev dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken 4 ana unsur

Zeynep Özyazıcı
3 Kasım 2017

Yalnız kaldığımız, ailece yayıldığımız, güldüğümüz, ağladığımız… Kısaca özgürleşip rahatladığımız yer, evimiz..

Renk, doku, ışık, konfor yada hepsi.Evde en çok neyle  rahatlıyorsunuz? Evinizin dekorasyonunda dikkat emeniz gereken unsurları 4 başlıkta topladık.

DOKU

Dokunmak, enerji ve duygu aktarımı yaparak insanları psikolojik olarak rahatlatır. Yün, örgü, kadife gibi yumuşak ve tüylü dokular ve onlara bütünlük sağlayan mobilyalarla dekore edilmiş bir salonda önce görsel olarak rahatlarsanız.

 

KONFOR

Yoğun bir günün ardından fonksiyonel bir kanepeye oturmuş, her şey elinizin altında ve ışığınızı ayarlamış kitap okuyorsunuz. Bundan daha büyük bir konfor olabilir mi?

 

IŞIK

Herkesçe bilinen bir gerçek var ki, ışığı en iyi yansıtan renk beyaz ve tonlarıdır. Kadife dokular ve parlak yüzeylerle birleştiğinde kış günlerinin puslu havasını tazeleyerek rahatlamanızı sağlar. En bol ışığı alan pencerenin önüne koyacağınız bej bir koltuk, sehpa ve aksesuarlar sabah rahatlığına davet eder.

RENK

Pastel pembe, yeşil, mavi ve sarının uyumlu birlikteliğine ekleyeceğiniz taze çiçekler, cam aksesuarlar ve biraz ışıltı rahat bir atmosfer yaratır.

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne