15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Evde bahar dekorasyonu

Zeynep Özyazıcı
15 Mayıs 2018

Kışın soğuk günlerini geride bırakıp, güneşli sıcacık günlere merhaba dediğimiz baharın ferahlığını ve canlılığını doyasıya hissettiğimiz şu günlerde, evlerimize de bu canlılığı taşımamız gerekmez mi?

Baharın gelişi ile birlikte çiçeklenen, yeşillenen doğa, bizi de aynı etkiyi yaratıp daha pozitif, daha enerjik daha neşeli yapıyor. O böylesine bir değişimin içine girmişken, bizim de bu değişime ayak uydurmamızı istiyor. Hem kendimizi, hem evimizi kışın kasvetli renklerinden arındırıp yepyeni bir görünüme kavuşturmak için yazımıza kulak verin!

Bu sezon doğayla özdeşleşmiş her tasarım çok trend! Biz enerjimizi doğadan ve yeşilin her tonundan alıyoruz. Öyleyse evimizi de doğanın bir parçası gibi düşünmeye ne dersiniz?

2016-02-10-soldag-115c

Evde ilkbahar dekorasyonu için çok büyük bütçeli alışverişler yapmanıza gerek yok. Minik dokunuşlarla da etkili bir bahar dekorasyonu kurgulayabilirsiniz. Önceliğimiz renklenmek, çiçeklenmek, yeşillenmek. Dolayısıyla işe, evdeki vazoları canlı çiçeklerle doldurup yeşil bitkiler yetiştirerek başlayabiliriz. Daha çok çiçek görmek isterseni duvar kağıtlarınızı çiçekli seçebilir, koltuk şallarında ve minderlerinde de çiçek desenleri tercih edebilirsiniz.

 

01_ideenreich_Grey_L

Koyu renkleri birdahaki kışa kadar göz önünden kaldırabilirsiniz artık. Yerine daha mutlu hissettiren pastel tonlarda koltuk şalları, kırlent gelebilir. Floral desenler de etkili bir bahar dekorasyonu için oldukça işimizi görebilir!

çiçekıı

İlkbahar doğaya hayranlık duyduğumuz, ılık esen rüzgarla hayal kurduğumuz mevsim.. Bu yüzden dekorasyonunu da doğadan ayrı düşünmemiz imkansız. Evlerinizde kullanacağınız doğal malzemelerle de (ahşap, hasır, taş, yapraklar) bu etkiyi verebilirsiniz.

20170127-4N4A2765

 

Dilerseniz evinize yeni düzenlemeler getirerek, eşyalarınızın yerini değiştirerek de hem bir ilkbahar temizliği yapabilir, hem de salonunuzda yada yatak odanızda yeni bir görünüme kavuşabilirsiniz. Göreceksiniz, bu değişiklik size hem ferahlık verecek, hem de kendinizi daha iyi hissettirecek!

çiçek ve

Çerçevelerinizdeki fotoğrafları yenilemek de yine iyi bir fikir olabilir, ve ilkbaharın çiçek kokularını evinize taşıyabilir..

 

seasonal-centerpiece_-3summerhometour2016craftberrybush-1-of-1-26clean-slate-livingroom-2016-3

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne