15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Feadship Tersanesinin 36m Süperyatı

Kemal Kayaoğlu
8 Ocak 2017

Feadship, yeni 36 metre uzunluğundaki motoryatın üretimi için çalışmalara başladı. Süper lüks yatlarda konaklama ve böylesine yata sahip olma arasındaki büyük uçurumu kapatmak için köprü olmayı amaçlayan Maha Yacht Club ve Feadship tersanesi ile, yeni serinin şartnameleri üzerindeki çalışmalar son aşamasında gelindi. Yeni seri Feadship 36m, tersanenin son yıllarda üretim hattına alacağı ikinci seri olacak.

2013’te sahibi, Feadship tersanesinden özel istek ile kısıtlı demirleme imkanları olan, gözlerden uzak koyları keşfetmek için 34 metrelik bir yat tasarlanmasını istemişti. Hollandalı tersane, bu projenin üstünde çalışmaya başladıktan sonra, müşteri aynı şablondan satın alma niyetinde olan iki yeni müşteriyi daha tersane ile tanıştırdı. Projedeki 34 metrelik Moon Sand Too ve Kamino süperyatları bu yılın başlarında teslim edildi. Feadship tersanesinde halen 33,5 metre uzunluğundaki 3 ilave yatın üretimine devam ediliyor. Feadship tersanesi ile Maha Yacht Club, şu anda yeni seri 36 metrelik yatların detayları üzerinde çalışmalarını sürdürüyorlar ve ilk ikisini ise 2019 yılının bahar aylarında faaliyete geçirmeyi hedefliyorlar.

feadship-36m-superyat-3

Maha Yacht Club’ı kısaca özetlemek gerekirse; Adrian Zecha, Stephen White ve Jonathan Breene yönetimindeki şirketin filosunda halen 6 Feadship yatı bulunuyor. Filodaki 4 yat yaz aylarını Akdeniz’de, bir tanesi Asya’da ve diğeri de Atlantik okyanusunun batı kıyılarında geçirdi. Filosuna yeni Feadship yatları eklemeye hazırlanan Maha Yacht Club, üyelerine 10 yıl boyunca 4 hafta süre ile charter yat tatilini garanti ediyor. Üyelik bedeli ise 3,5 milyon Euro olarak belirlenmiş durumda.

feadship-36m-superyat-2

Feadship Tersanesinin 36m Süperyatı

Popvizyon Erkekçe Editörü — Erkek dünyasına ait her şey!
Yorumlar 0