15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

İstanbul’dan İzler Sergisi 42 Maslak Art! SPACE’te

Özkan Özcan
17 Haziran 2017

İstanbul’dan İzler 

Dominique Barreau, Eric Peyret, Esra Meral Demircan ve Murat İrtem’in İstanbul’dan etkilenerek yaptığı çalışmalar, 15 Ağustos’a kadar 42 Maslak Art!SPACE’te, Gama Art Gallery işbirliğiyle, sanatseverlerle buluşuyor.

​İstanbul’u yaşayarak şehrin kendilerinde bıraktığı izlenimleri resimlerine aktaran sanatçılar, “İstanbul’dan İzler / Traces of İstanbul” başlığıyla bir araya geliyor. 15 Haziran’da kapılarını ziyaretçilere açan serginin küratörlüğünü Şule Altıntaş üstleniyor.

Sergide eseri yer alacak sanatçılardan Dominique Barreau dünya çapında tanınan önemli bir çağdaş sanatçı, Eric Peyret ise İtalya, Körfez ülkeleri ile Avustralya’da sergileriyle, Brezilya’da ise büyük çapta duvar resimleri ile tanınıyor. İki sanatçı geçen yıllarda Gama Art Gallery’nin davetlisi olarak farklı zamanlarda İstanbul’a geldiler ve İstanbul üzerine uzun süreli sanat çalışmaları yaptılar. İstanbul’u yaşayarak şehrin kendilerinde bıraktığı izlenimleri resimlerine aktardılar.

‘İstanbul’dan İzler’ adlı sergide Türk sanatçı Esra Meral Demircan’ın İstanbul’a dair hayranlığının yansımalarından oluşan eserleri ve boyanın yanı sıra keçe gibi farklı malzemeler kullanarak kent masalları anlatan eserleri ile bilinen Murat İrtem’in çalışmaları da yer alıyor.