15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Küçük oturma odalarına büyük çözümler

Zeynep Özyazıcı
9 Ağustos 2017

Günümüzün büyük kısmı burada geçiyor, misafirlerimizi burada ağırlıyor, ailemizle burada bir araya geliyoruz. Evdeki akışın yoğun olduğu odalardan bir tanesi oturma odaları. Haliyle buranın dekorasyonu da evde yaşayanlar açısından önem arz ediyor.

Büyük salonlarda bu iş çok zor olmamakla birlikte, küçük salonlu evlerde yerleşime, stile ve fonksiyonelliğe herşeyden önce öncelik vermek gerekiyor. Bazı ipuçlarından faydalanarak küçük oturma odanızda ferah bir oturum alanı sağlayabilirsiniz.

Öncelikle renkleriniz ne kadar açık, naturel olursa yaşayacağınız ferahlık ve genişlik hissi aynı oranda çoğalır. Krem, fildişi renkleri küçük salonlar için en ideal seçimlerden olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise mobilya seçimi. Odayı tamamıyla boğmayacak kapatmayacak ergonomik mobilyalar seçebilirsiniz. Eğer koltuğunuzu açılı tercih ederseniz baza kısmını da depolama amaçlı kullanabilirsiniz.

Köşe koltuklar küçük oturma odaları için biçilmiş kaftandır. Eğer yeriniz varsa köşe koltuğunuzu bir berjer yada pufla tamamlayarak çok şık bir oturma alanı sağlayabilirsiniz.

 

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne