15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Kusursuz Makyaj İçin 5 Dakika Yeter!

Sena Öğüt
8 Ekim 2017

Ünlü makyaj artisti Shirley Pinkson modern makyaj için saatler harcamamıza gerek olmadığını söylüyor. Bu çok doğru! Makyajın amacı yüzümüze sağlıklı bir görünüm vermekse eğer, bunun için harcayacağımız süre 5 dakikadan fazla değil! Tabi ki kişisel zevklerimiz doğrultusunda özenerek farklı makyajlar yapabiliriz ancak bu yazıda bahsedeceğimiz durum tamamen günlük yaşama uyarlanabilen ve kahveniz hazır olana kadar tamamlayabileceğiniz bir makyaj rutini!

Sağlıklı bir cildin anahtar kelimeleri ışıldayan bir cilt, belirgin kirpikler ve güzel görünen dudaklar. Bunu sağlamak ve kusursuz makyaj elde etmek için 5 dakika yeter!

Kolay Fondöten ve Kapatıcı

Stik veya kompakt gibi kolay kullanımlı ürünler kullanın. Yüzünüzün yağlı bölgelerine ve burun kenarları gibi kızarık bölgelere odaklanın. Doğal bir görünüm için makyaj süngeriyle ve tampon hareketlerle ürünü cildinize yedirin. Koyu veya kızarık göz çevresi için kapatıcınızı parmağınızla ve yine tampon hareketlerle hafifçe dağıtın. Bu sayede göz çevrenizdeki kan dolaşımını hızlandırarak cildinizi uyandırabilirsiniz. Bir taşla iki kuş!

Natürel Allık

Kremsi stik allık kullanmak, sonucun daha doğal olmasını sağlar. Ancak direkt olarak yüzünüze uygulamaktansa parmaklarınızla uygulamak abartıya kaçmanızı önler. Ardından sık kılları olan bir fırça yardımıyla saat yönünde uygulayacağınız dairesel hareketlerle hafif renkli kalacak şekilde dağıtın.

Dolgun Kaşlar

Jel yapıdaki kaş farı veya kaş maskarası size doğal bir görünüm sağlamaya yeter! Kaş renginize birebir uyacak tonu bulmanız oldukça önemli. Çok koyu veya çok açık renkler sizi doğallıktan uzaklaştırır. Jel ürün kullanmanızın diğer bir artısı da kaşlarınızı sabitliyor oluşudur. Ancak kaşınızı yeniden yaratmamaya, sadece boşluklarınızı doldurmaya dikkat edin.

Işıldayan Gözler

Gözlerinizde ışıltılı şampanya, şeftali ve boz kahverengi tonları kullanmak (cilt tonunuzdan biraz açık olduğunu düşündüğünüz) gözlerinizi daha aydınlık göstermenin en kolay yoludur. Parmağınız yardımıyla seçtiğiniz kremsi yapıdaki farı katlanma bölgenize kadar uygulayın. Ardından maskara bazı ve maskara yardımıyla kirpiklerinizi belirgin hale getirin.

Kusursuz Dudaklar

Dudak kalemi hem ruj hem de çevreleyici işlevi görür ve işinizi kolaylaştırır. Kremsi yapıdaki dudak kalemiyle önce dudaklarınızın hatlarını belirginleştirin ve ardından iç kısmını doldurun. Parmağınız yardımıyla tampon hareketlerle eşit bir görünüm sağlayın. Ve işte hazırsınız!

Sizin pratik ve kusursuz bir makyaj için uyguladığınız adımlar neler? Bizimle paylaşın!

Popvizyon Editörü / İngilizce Öğretmeni. Kedi velisi.