15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Modern Naturel: Bej renkle dekorasyon

Zeynep Özyazıcı
6 Ocak 2018

Kahverenginin en açık tonu olarak tabir edilen bej rengini, sade ama sofistike bir dekorasyon hayal ediyorsanız tercih edebilirsiniz. Nasıl ki beyaz, krem gibi renkler ışığı yansıtan ve mekanı olduğundan büyük gösteren renkler olarak biliniyorsa, bej de onlardan biri. Mobilyalar, yada duvar gibi geniş alanlarda bu rengin kullanımı mekanınızı olduğundan büyük göstermede oldukça etkilidir.

Bej hem en garantici, hem de sıkıcı dekorasyon renklerinden biri olarak bilinir. Bunu kırmak da yine sizin elinizde. Eğer salonunuzun büyük bir bölümünde bej rengi tercih ettiyseniz, mutlaka canlı tonlarla kombinlemek gerekiyor. Mavi, turuncu, mor, yeşil kombinleyebileceğiniz renklerden bazıları. Ayrıca kahverenginin tonlarını kullanarak da ton sur ton bir etki de verebilirsiniz. Eğer renk uyumunu bu şekilde tercih ederseniz, aksesuarlarda altın rengi detaylara yer verebilirsiniz.

Bej rengin bu kadar tercih edilme nedenlerinden biri de aslında geçmişten günümüze kadar vazgeçilmeyen renklerden biri olması. Aynı zamanda kullanıldıkları mekanlarda hem rahat hem sıcak bir etki yaratması. Ve elbette kombinlebilecek renk paletinin de oldukça fazla olması. Bej rengi tercih ettiğinizde dilerseniz pastel tonları, dilerseniz de canlı renkleri seçebilirsiniz.

 

Bej rengi sadece klasik iç mekan dekorasyonları için aynı zamanda modern ve çağdaş stillerde rahatça kullanılabileceğini unutmamak gerekiyor. Modern & minimalist stillerde bir çok farklı bej tonu kullanılabilir ve kaliteli ve şık bir görünüm sağlanabilir.

Popvizyon Dekorasyon Editörü/ Öğretmen/ Anne