15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Netflix’in Yeni Popüler Dizisi ‘Ozark’

Özkan Özcan
10 Ağustos 2017

Ozark

Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz’in başrolde yer aldığı Chicago’lu bir finans danışmanının, uyuşturucu karteliyle anlaşmazlığa düştükten sonra ailesini Missouri’nin Ozark bölgesine yerleştirmesiyle gelişen olayları anlatan Netflix’in yeni dizisi ‘Ozark’ birinci sezonuyla daha şimdiden popüler diziler arasındaki yerini aldı ve IMDb’de Game of Thrones’tan sonra en popüler ikinci yapım oldu.

Dizi; suç, dram ve gerilim türlerinin bir karışımı niteliğinde.

Ozark, Türk seyirciler tarafından, bir başka beğenilen dizi ‘Breaking Bad’e benzetilse de işleyişin daha farklı olduğu dile getirildi.

Jason Bateman, dizideki oyunculuğunun yanı sıra, aynı zamanda filmin hem yürütücü yapımcılığını hem de yönetmenliğini üstleniyor.

Dizinin senaryosu ise; Bill Dubuque ve Mark Williams’a ait.

Byrdes çifti ve ergenlik çağındaki çocukları Charlotte ve Jonah, her anlamıyla sıradan bir hayat sürmekte olan sıradan bir Amerikan ailesidir. Sıradanlıklarını bozan tek bir durum vardır; o da Marty’nin işi. Chicago’da finans danışmanlığı yapan Marty, aynı zamanda Meksika’daki en büyük uyuşturucu kartelinin, en iyi para aklama aracı olarak da çalışmaktadır. İşler ters gittiğinde, Marty, ailesini Chicago’nun gökdelenlerinden uzağa taşımaya karar verir ve onları Missouri’nin Ozark olarak bilinen Lazy Lake bölgesine yerleştirir.