15 arrow 1 bullet 1 4000 1 1 fade https://www.popvizyon.com 300 4000

Tasarımcılardan İlham Veren Oturma Odaları!

Sevinç Ormancı
17 Haziran 2017

Oturma odası tasarımlarında size heyecan veren göz kamaştıran iç mekanlar ilginizi çekiyorsa, romantik cazibeyi seviyorsanız ve yetenekli iç mimarların oturma odalarının tasarımlarını merak ediyorsanız, yazımız sizin için!

Bu yazımızda oturma odası tasarlayacaklar için sizlerle New York’un en iyi iç mekan tasarımcıları tarafından tasarlanan göz kamaştıran oturma odalarını paylaşmak istedik.

Jamie Drake ve Drake / Anderson’un Caleb Anderson tarafından tasarlanan bu göz kamaştıran oturma odasını yumuşak erik, yumurta mavisi, soğuk gri, inci ve altın renkli yansımayla dolduruyor. Lüks kanepenin üzerinde çağdaş bir Ron Ehrlich tablosu göze çarpıyor. Burada göze çarpan Bernd Goeckler Antiques’in antik bir avizesi odayı aydınlatıyor. Odanın solunda döşemeli koltuk, bir Jim Thompson kumaşı ile kaplanmış ve kokteyl masası Magni Home Collection tarafından iki inçlik bir cam üste sahip.

Sara Story Designs tarafından 400 dönüm üzerinde inşa edilen bu muhteşem evde kullanılan doğal ışık ve Texas Hill Country’in geniş manzarasını basit bir cazibe ile kucaklıyor. Bu evde eşyaların eklektik karışımı, ihtişamlı avize ve çağdaş sanatın yansıması ile hissediliyor

Bu üst düzey konut binası modeli dairenin oturma odası, lüks bir ortam yaratmak için Nicole Fuller Interiors tarafından tasarlanmış. Taş süslü cilalı duvar, beyaz kürk koltuk vurguları yastıklar ve siyah ve altın dokunuşlar oturma odası boyunca yansımalar yaratıyor!

Bir Parisli apartmanın esin kaynağı olan Fawn Galli ve ekibi, müşterilerine her zamankinden çok göz alıcı bir oturma odası oluşturmak için zerafetle klasik ve modern bir şekilde tasarlanmış. Lüks parlak kraliyet mavisi kadife kanepeler, mavi renk süs eşyaları altın zincir kravat-sırt ile beklenmedik bir etkiyle geleneksel dokuma halı odası iltifatı hak ediyor!

Amy Lau ve tasarım ekibi, tasarım uzmanı müşterisi için bu cazip çift katlı yaşam alanını yarattı. Yuvarlak kavisli kanepeler, yüzyılın ortalarına ve çağdaş tasarım ustalarına göre ısmarlama parçalardan oluşan ışık dolu yaşam alanına ahşap, tekstil, cilalı pirinç ve doğal taşlar inkar edilemez derinlik veriyor.

Laura Bohn Design, bu Upper West Side ailesinin evinin oturma odasını pratik ve cazip olan, parlak metalik kaplamalar ve zarif mavi tonlar içeren deco esin kaynağı ile bir kutsal mekana dönüştürmüş.

Beyaz tül halıları, yükselen abanoz ahşap şöminesi ve zengin mor, siyah ve ayna aksanları, bu Soho çatı katı salonunu Campion Platt’ın muhteşem cazibesine çevirmiş. Ve gerçek süsleme tarzında, tüm mobilyalar odaya göre özelleştiriliyor.

Sasha Bikoff’un iç mekanları, yüksek moda, seçkin eserlerin seçimi ve lüks ayrıntıların kullanımıyla ilgili imza atıflarında görüldüğü gibi cazibeyi temsil ediyor. Bu göz kamaştıran yaşayan oturma odası şıklığı ile  alkışı hakediyor.

Yazının devamı için www.archisections.com a bakabilirsiniz.

Yüksek Mimar / İç Mimar Sedeko Mimarlık / Archisections.com sahibi / İKÜ Öğretim Görevlisi / Doğa ve Hayvansever / Feng Shui uzmanı